Kurucumuzdan

Yeni bir çağda, yeni çağın çocuklarını geleneksel yöntemlerle yetiştirmek artık tek başına yeterli değil. Teknoloji ile iç içe büyüyen “zamane çocukları” bilginin ve zamanın hızına çok kolay adapte oluyorlar. Anne baba olarak hızlı öğrenen ve gelişim gösteren çocuklarımıza yetmek ve yetişmek için en iyisi olmaya çabalıyor ya da en iyisi olmamı diretiliyor. Bu koşuşturmalar arasında strese giriyor ve kendimizi yetersiz hissediyor, hissettiriliyoruz.

Maalesef çocuklarımız bizler gibi dışarıda (parkta, bahçede…) arkadaşlarıyla oynayarak büyüyemiyor. Bu sebeple sosyallikten uzak, teknoloji bağımlısı bireyler haline geliyorlar.

Sevgili anne babalar,

Bir anne olarak bunları bende yaşadım ve yaşıyorum. Bu noktada çocuklarımız için erken olduğunu düşündüğümüz “Okul Öncesi Eğitimin” aslında erken değil, gerekli ve önemli olduğunu kabul etmemiz gerekiyor.

Bütün bunların ışığında “En değerlimi” ve “En değerlilerinizi” mutlu ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirmek için çıktığım bu yolda sizlerle birlikte yürümekten mutluluk duyarım. Gelin içlerinde ki ışığı birlikte keşfedip, onların parlamışına izin verelim.

Sevgilerimle.

Tuna TOSUN

Kurucu