Storytime

Özel Yıldız Çocuk Anaokulu Hakkında

Öğren ve Keşfet

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Ankara Çankaya Yıldız’da BUTİK bir Anaokuludur.

Okulumuzda her şey çocuğa özgü ve çocuk dostudur.

Oyun odaklı ve etrafta bolca etkili uyarıcı ile donatılmış atölyelerde eğitimler gerçekleştiririz. Dolayısıyla günün büyük bir bölümünü bahçede, eğitim içeriklerine göre düzenlenmiş atölyelerde, doğa, sanat ve tasarım ile iç içe geçiririz. Tek bir mekanda tek tip öğrenme yöntemlerinden kaçınırız.

Eğitim ve programları standardize edilmiş hep masa başında ve tek bir sınıf içerisinde sunmayız, farklı atölyeler içerisinde oyun odaklı keyifli etkinliklere ve hayatla ilgili kalıcı kazanımlara odaklanırız.

Çocuk çocuk gibi öğrenmeli felsefesinden yola çıkarak; onların yaratıcılıklarını, düşünme becerilerini, ilgi ve isteklerini uyandıracak etkinliklerle kazanımlarımızı gerçekleştiririz.

Kullanmadığımız hiçbir eğitim modelini yapıyor MUŞ gibi yapmayız. Kazanımlara özgü eğitim içeriklerini harmanlarız, eğitim koordinatörümüz  ile detaylı planlarız, öğrenci ve sınıf gerekliliklerine uygun olarak şekillendiririz.

MEB müfredatı temele alınmakla birlikte kazanımların veriliş biçimini oyuna dönüştürürüz, bu oyunlar sadece sınıf ortamında oynanmaz tam da sosyal hayatın içinde yaşarız.

Psikolojik danışma desteği sunar, anne-baba eğitimleri verir, çocuğumuz için doğru yönlendirmeleri uzmanlarımızla birlikte yapar, BUTİK Anaokul olduğumuz için her öğrenci ile birebir ilgilenilir, hiçbir çocuğumuzu atlamayız.

Öğrenmek için okuluna koşarak gelen Yıldızlar, bugün neler yapacağız merakı ve heyecanıyla gelirler. Bolca müzik dinleriz, estetik zevklerimizi geliştiririz, temel felsefi söyleşiler  yaparız, deney de yaparız, hikaye de canlandırırız, dramatik kurgular da planlarız, ünlü hikaye anlatıcılarından hikayeler de dinleriz.

Çocuklarımız için fırsat eğitimi değerlendiririz. Çocuğumuzun o gün öğrenme ihtiyacı farklı bir konu ise ,mutlaka günlük kazanımlarımızı vereceğimiz etkinlik üzerinde değişim yaparız. Fırsat eğitiminin çocuklar için çok önemli olduğunu biliriz.

Bizim için hayatta ki sorunlar ile başa çıkabilme becerisini de geliştirmek önemlidir. İlkokul hayatlarında problemleri rahat çözebilmeleri için  günlük sorunlarla baş edebilme yöntemlerini öğrenmesi gerektiğinin önemini biliriz.

Okulumuzda çocukları sahne performansına ve sahne arkasında da kaygıya iten gösterilerden kaçınılır. Çocuklarımız sınıflarında çıkardıkları ürünleri sergiler veya biriktirdikleri sunumları kendileri istediklerinde sunarlar. Açık sınıf uygulamaları yapılır ve bireysel portfolyo sunumları ile de öğrendiklerini paylaşma ve bildiklerini aktarmaktan keyif alma, takdir görme duygusu pekişir.

Biz YILDIZ ailesi olarak çocuğumuzun tüm gelişimsel alanlarına hitap etmeyi, bir gelişim alanını diğer alanlardan geri tutmamız gerektiğini bilir, çoklu zeka yöntemi ile bu konuda tüm çocuklarımızın ihtiyacına hizmet etmekteyiz.

Beslenme yaklaşımımız, organik beslenme temellidir. Ürün tedariği konusunda organik üretim yapan firmalar ile çalışırız. Üretim süreci izlenebilir tarım ürünlerini alırız.

Tüm YILDIZ Çocuk ailesi, hijyenik ve güvenli ortamın çocuklarımız için öneminin bilincinde davranırız. Hijyene alışan, öğrenen Yıldızlarla yeni normali de çok çabuk benimsemekteyiz.

Eğitimin ne kadar ciddi bir iş olduğunun farkındayız, geleceğimiz olan çocuklarımızın mutlu bireyler olması için var gücümüzle çalışmaktayız.